Огляд світових цін на житло за станом на II квартал 2010 року

BAU.ua 7 вересня 2010 р. о 18:53

У II кварталі ринки житлової нерухомості продовжили нарощувати темпи відновлення після кризи. Звичайно, в деяких країнах падіння цін ще триває, однак у цілому він не такий значний, як у попередньому кварталі.

`Локомотивом` світового зростання вартості житлових об`єктів став Сінгапур. Ціни тут зросли майже на 40% в порівнянні з II кварталом 2009 року і на 5% щодо I кварталу поточного року. Така тенденція є загрозливою для ринку, оскільки говорить про освіту `бульбашки`. Місцева влада всіма силами намагаються протидіяти цьому, підсилюючи правила видачі іпотечних кредитів, вводячи нові податки і виділяючи додаткові земельні ділянки. Однак кардинальних змін поки не помітно.

Трохи більше успішними виявилися китайські чиновники. Завдяки їхнім діям ринок житлової нерухомості Китаю вдалося `остудити`, домігшись до червня незначного зниження цін. Проблемними регіонами в цьому відношенні залишаються адміністративні райони Гонконг і Тайвань, а також найбільший китайський місто Шанхай.

Небезпека `перегріву` ринку існує також в Австралії та Ізраїлі. Австралійський уряд бореться зі зростаючими цінами житла за рахунок обмежень у будівництві, ізраїльтяни ж віддають перевагу виділяти додаткову землю під забудову. Останнім поки не вдається стримати ціновий підйом, тоді як на `південному континенті` вартість нерухомості стабілізувалася в червні-липні.

Помірне зростання цін на житло або їх незначне зменшення зареєстровані в розвинених країнах - як тих, чиї ринки нерухомості поступово оговталися від кризи (Великобританія, США, Франція), так і тих, які пережили рецесію порівняно благополучно (Швейцарія, Німеччина, Фінляндія).

Популярні серед росіян ринки житлової нерухомості Болгарії, Іспанії та Хорватії продовжують демонструвати цінове зниження, хоча його темпи скоротилися до мінімальних значень. Негативна динаміка пояснюється, в першу чергу, надлишком пропозиції.

`Невдахами` поки залишаються Україна, Ірландія і Литва, де ціни в порівнянні з II кварталом минулого року скоротилися на 15-17%. Основною причиною цього є слабкість макроекономічних показників. А ось сусідам литовців по регіону - Латвії - вдалося вибратися з `дна` таблиці і відрізнитися впевненим підвищенням вартості житла як у квартальному, так і в річному численні.

http://prian.ru/

Останні новини розділу