Частка міжнародних орендарів у структурі попиту київських офісних приміщень продовжила своє зростання, склавши в 2010 р. 76% сукупного обсягу спожитих офісних приміщень проти 68% в 2009 році.
За даними компанії `Colliers International`, обсяг поглинання класифікуються офісних приміщень у 2010 році склав більше 100 тис. кв. м, що істотно вище за аналогічний показник за 2009 рік. Якщо порівнювати з періодами минулих років, то схожі обсяги поглинання спостерігалися в 2005 році (110 тис. кв.м). Таке істотне збільшення попиту частково було викликано поновленням споживання з боку фінансового сектору, переїздом компаній з некласифікований офісних приміщень у класифікуються і розширенням площі вже існуючих орендарів.
Співвідношення обсягів споживання офісних приміщень між фінансовим і нефінансовим сектором практично повернувся до своєї традиційної пропорції, порядку 1 / 3. Зокрема, в 2010 році частка попиту з боку фінансового сектору перевершила колишні помірні очікування і повернулася до позначки в 36% проти 6% в 2009 році.
Споживання з боку компаній, які вперше вийшли на ринок України в 2010 році, практично відсутнє: як і в 2009 році, воно було еквівалентно 1% від загального обсягу.
Близько 90% орендарів, що здійснили переїзд в 2010 році, одночасно розширили займану площу. 89% орендарів, що змінили офіс в 2010 році, поліпшили якість займаних приміщень.
За типом діяльності орендарів, лідерами у споживанні офісних приміщень стали компанії фінансового сектора (36%), сектора IT (15%) і виробничих-ного сектора (14,5%).
Найбільший обсяг орендних трансакцій припав на офісні приміщення площею понад 1 000 кв. м (80% від загальної кількості зданих в оренду приміщень). Переважно, попит на такі приміщення виходив з боку великих міжнародних компаній.
Оскільки в розумінні багатьох учасників ринку вартість офісних приміщень досягла свого мінімуму, стала повертатися практика купівлі офісних
приміщень кінцевими користувачами (переважно компаніями з фінансового та виробничого сектора).
http://biz.liga.net/