Віктор Тихонов, Віце-прем’єр-міністр України – Міністр регіонального розвитку, будівництва та житлово-комунального господарства України звернувся до Прем’єр-міністра України з пропозицією доручити Київській міськдержадміністрації створити комісію, яка б здійснила всебічну перевірку відповідності спорудження скандальних об’єктів в м.Києві містобудівному законодавству, державним будівельним, санітарним та екологічним нормам і за результатами перевірки прийняла відповідне рішення по кожному об’єкту, а також притягла до відповідальності осіб, дії або бездіяльність яких спричинили порушення вимог містобудівного законодавства. До складу комісії, як пропонує Віктор Тихонов, повинні війти представники заінтересованих центральних органів виконавчої влади, Генеральної прокуратури, незалежні експерти.
У доповідній записці Віце-прем’єр-міністра, яку він адресував Главі Уряду, йдеться, що в історичній частині м. Києва (охоронних зонах історико-архітектурних заповідників) з порушенням містобудівної документації та державних норм здійснюється будівництво об’єктів, що викликає суспільний резонанс. `Центральна історична частина міста та особливо охоронна зона Національного заповідника „Софія Київська` є дуже привабливими для забудови різними комерційними та офісними об’єктами. Останнім часом різко збільшилася кількість випадків самовільного будівництва в межах охоронних зон пам’яток архітектури іноді за рішенням судових органів, що не тільки не сприяє популяризації пам’яток архітектури, але й загрожує їх існуванню`.
Віктор Тихонов звертає увагу на те, що неодноразові акції протесту викликало будівництво офісно-торговельного центру на вул. Б.Хмельницького, 7/20 у Шевченківському районі м. Києва (замовником об’єкту виступає – ТОВ „Альянс-Центр`; проектувальник – творча авторська майстерня „А.Пашенько`).
`Зазначений об’єкт розміщується над вестибюлем станції метро „Театральна`. Мають місце порушення вимог ДБН 360-92** щодо відстані між існуючим житловим будинком № 20 та новобудовою. Ця відстань повинна бути не менше 13,5 м, згідно з проектом вона становить 4,5 – 6 м. Відсутнє погодження Державної служби з питань національної культурної спадщини, без якого будівництво неможливе, оскільки вказана земельна ділянка знаходиться у зоні регулювання забудови першої категорії. Крім того, відсутній висновок комплексної державної експертизи та дозвіл на виконання будівельних робіт. Судові рішення з приводу зазначеного будівництва унеможливлюють втручання органів державного архітектурно-будівельного контролю стосовно виконання припису прокуратури м. Києва щодо призупинення вказаного будівництва`, - йдеться у доповідній записці урядовця.
Не менш резонансним Віктор Тихонов називає будівництво житлового комплексу по вул. О. Гончара, 17-23 (забудовник – ТОВ „Інвестиційно-будівельна група`; проектувальник – Архітектурне бюро „Янош Віг і партнери`); будівництво багатоповерхового житлового будинку на території Олександрівської лікарні на вул. Шовковичній, 39/1,( замовник об’єкту – ТОВ „Житло-Буд`, проектувальник – ТОВ „Проектно-будівельна фірма „АРДОК`); будівництво житлового будинку з вбудованими офісними приміщеннями, приміщеннями соціальної сфери та підземним паркінгом на вул. Пирогова, 2/37 (літ. „Б`) (Замовник – ТОВ „Торговий дім Міжнародної спілки українських підприємців`.
http://minregionbud.gov.ua/