У уряді триває робота з запуску нової програми здешевлення житла для бюджетників, що була розроблена і анонсована ДІУ у вересні 2012 року. Йдеться про можливість отримати житло в оренду з подальшим правом викупу під 3 % річних у гривнях.
Станом на серпень 2013 року, програма отримала схвалення всіх профільних міністерств і була передана на узгодження в Кабінет Міністрів, де знаходиться і зараз.
Днями, Мінрегіонбудом було внесено зміни до зразок договору оренди житла з подальшим викупом (наказ № 480 від 03.10.2013). Був вилучений пункт, який стосувався обов'язковій державній реєстрації такого договору. Уточнення спростить підписання договору за термінами. Незважаючи на те, що внесення запису до реєстру та отримання витримки є платними, однак складають 17 грн. кожна.
Згідно з постановою № 274 від 25 березня 2009 року, у зразку договору максимальний період оренди вказано 30 років, а ось мінімальний термін обумовлюється окремим пунктом у договорі. Орендар зобов'язується виплачувати встановлену щомісячну плату, рахунки за комунальні послуги. Крім того, створюється резервний фонд ‑ 3 % від вартості житла, який витрачається орендодавцем на непередбачені витрати, наприклад, при заборгованості за комунальні послуги. Якщо дані види витрат докладно не описані в договорі, то орендодавець може використовувати їх на свій розсуд. Отже, вартість житла збільшиться на додаткові 3 %. Невикористані резервні кошти перераховуються на рахунок оплати за житло.
Так як договір укладається на досить великий термін, то передбачена можливість наслідування. Коли правонаступники відмовляються - договір оренди зупиняється і платежі не повертаються.
Одним з неприємних моментів для орендарів став той факт, що займане ними житло до кінця виплати буде повністю належати орендодавцю. Не виключений варіант, коли по закінченню виплат квартира може опинитися під заставою, тому необхідно подібні нюанси прописувати в договорі.