Замок Еребру – середньовічна фортеця, розташована на мальовничій місцевості Närke у Швеції, на острові Сварт. Замок відомий багатьма історичними подіями. Найдавніша його частина, захисна вежа, була збудована у другій половині 13 століття. Сьогоднішнього вигляду замок набув у минулому столітті, і з 1935 року був оголошений національним пам’ятником. Тепер фортеця відкрита для загального відвідування та екскурсій, які розкривають історію, сховану за стінами. Здається іноді, що стіни приховують не лише міфічну Білу Леді, але й мудрість, доречну і для 21 століття.
Зберегти замок Еребру та його таємниці від суттєвих щорічних зимових пошкоджень, що загрожували усій споруді, стало можливо завдяки використанню кабельних нагрівальних кабелів DEVI. У 2012 році для цього було повністю відновлено покрівлю замка. Далі встановили нове мідне покриття і жолоби. Для підвищення безпеки і запобігання зимовим пошкодженням замку, було вирішено встановити систему антиобледеніння DEVI. Найскладнішою частиною проекту було те, щоб система виконувала свої функції повністю безпечно та екологічно для цієї видатної пам’ятки історії та архітектури. Тому роботу над проектом здійснювали в три етапи і закінчили у 2014 році.
Встановлення системи DEVI на покрівлі замку Еребру виявилося нелегкою задачею. Згідно статуту національного монументу, монтаж повинен був здійснюватися спеціалізованими монтажниками відповідно до державних юридичних та будівельних норм. Проект був дуже вибагливим. Зокрема, було заборонено робити жодних отворів у покрівлі замку. Найскладніше було змонтувати систему на конструкціях даху. З цією метою запрошувалися альпіністи.
Для реконструкції було використано 1000 метрів саморегулюючого нагрівального кабеля DEVI Iceguard. Для автоматичного регулювання використовується система управління DEVIreg 850 з датчиками вологості і температури.
"В Україні також вже давно використовуються електричні кабельні нагрівальні системи DEVI для захисту від намерзання криги на дахах споруд, що мають культурну та історичну цінність. Такі системи не змінюють зовнішній вигляд будівлі та є ефективним захистом від "зимових проблем" як для конструкцій будівлі, так і для відвідувачів. Кабельні системи сніготанення на покрівлях – це сучасна альтернатива механічній очистці дахів від небезпечних брил льоду", – коментує Віктор Драчук, керівник напряму "Кабельні нагрівальні системи DEVI" компанії "Данфосс ТОВ".