У Німеччині сонячні установки і АЕС вперше виробили за місяць однакову кількість електроенергії: у липні цього року обидва види джерел енергії згенерували по 5,18 Твт/год, передає Deutsche Welle.
Дані надав Інститут геліоенергетичних систем Товариства ім. Фраунгофера. Сьогодні в країні діють 8 атомних електростанцій та 1,5 млн сонячних установок.
У той же час у липні 2015 року відновлювані джерела енергії (ВДЕ) у Німеччині виробили рекордні 11,7 Твт/ч. Попередній піковий показник у 11,1 Твт/год був зафіксований у березні поточного року.
Високий показник генерації «чистої» енергії пояснюється оптимальними природними умовами: сонячною та вітряною погодою, а також зниженням виробництва електрики на АЕС (одна станція була зупинена в рамках програми скорочення сектора атомної енергетики, ще три реактори тимчасово зупинені для планової перевірки).
У 2014 році частка ВДЕ в енергетичній сфері Німеччини склала понад 26%, а частка АЕС скоротилася до 15,8%. У теж час, найбільша частка в 43,2% в енергетичному балансі Німеччини припадає на вугілля (буре вугілля — 25,4%, кам’яне вугілля — 17,8%).
До 2022 року Німеччина планує повністю відмовитися від атомної енергетики, відповідний закон був прийнятий у 2011 році.
Як повідомлялося раніше, в Україні (у Кіровоградській області) заплановано будівництво унікального заводу, який вироблятиме органічні сонячні батареї. Технологію виробництва розробили українські вчені.
Нагадаємо, що в Україні вперше були законодавчо закріплені конкурентні умови для розвитку поновлювальної енергетики.