Ринок металоконструкцій в Україні в поточному році скоротиться на 29%, продажіі продукції металургійної галузі на зовнішніх ринках впали на 38,9% у порівнянні з минулим роком, показавши найбільше падіння в структурі експорту. На наступний рік експерти прогнозують поступове зростання внутрішнього споживання металоконструкцій — на 1,7% (до 210 тис. тонн). Про це повідомили експерти в ході спеціалізованої конференції для учасників ринку сталевого будівництва, передає Український центр сталевого будівництва (УЦСС).
За словами Генерального директора компанії «Укрстальконструкція» Володимира Носова, у 2015 році обсяги українського ринку металоконструкцій скоротилися на 29%. Металургійна галузь в цілому показала падіння експорту на 38,9%.
У 2016 році очікується приплив іноземних інвестицій, стабілізація ринку і зростання внутрішнього споживання на 1,7% — до 210 тис. тонн. Про це повідомив Генеральний директор
Основною причиною скорочення експорту українського металопрокату фахівці називають зміну кон’юнктури світового ринку — появу дешевого китайського прокату (завдяки субсидуванню китайських виробників з боку держави).
Виходом зі сформованої ситуації для української металургійної галузі, на думку експертів, має стати розвиток внутрішнього споживання металопрокату. При цьому в короткостроковій перспективі не прогнозується зростання внутрішнього попиту на прокат будівельного призначення з боку комерційної нерухомості. За словами Глави JLL в. Україні Дмитра Сенниченко, швидше металопрокат буде затребуваний в сегменті будівництва виробничих об’єктів. На його думку, це пов’язано з прийняттям Закону, яким усуваються регуляторні бар’єри у розвитку мережі індустріальних парків в Україні.
Сьогодні 80% металопродукції йде на експорт.
Ознайомитися з презентаціями учасників конференції можна за посиланням.
Як повідомлялося раніше, гармонізовані кілька європейських стандартів на сталеві вироби і створена база для переходу ринку металопрокату на продукцію європейського зразка.
Нагадаємо, що нещодавно були внесені зміни до порядку ліцензування об’єктів ІV і V категорій складності.