Поблизу Львова у с. Кам’яне почав роботу перший в Україні завод з переробки енергоощадних (люмінесцентних) ламп та ртутних термометрів. Підприємство прийматиме на переробку ртутьвмісні відходи з усіх регіонів країни, повідомляє повідомляє телеканал ZIK.
Переробка відходів здійснюється за безпечною для навколишнього середовища технологією згідно норм ЄС у термічний спосіб, при якому пари металу переходять у рідкий стан і всі отримані у ході переробки відходи — ртуть, алюміній, фарфор, скло — повторно використовуються у промисловості.
За словами начальника управління екології ЛМР Андрія Галушки, інвестиції у проект становлять 1,3 млн євро, з яких 89% — це європейські гранти, а 11% — кошти з міського бюджету.
Проект було реалізовано протягом двох років. Лінію з переробки шведського виробництва МRТ System International у тестовому режимі було введено в експлуатацію ще восени 2015 року. Протягом року було утилізовано приблизно 8 тис. ртутьвмісних ламп. Після отримання ліцензії у жовтні 2016 року підприємство може переробляти небезпечні відходи з усієї України.
Читайте також: У Верховній Раді зареєстровано законопроект про впровадження енергоощадного освітлення в Україні
Пропускна здатність лінії становить 200 ламп на годину. Переробка 1 термометра коштує 4,2 грн, трубчастої лампи — 6,6 грн і невеликої лампи — 4,6 грн.
Для комплексного вирішення питання утилізації небезпечних відходів в Україні необхідно побудувати приблизно 10 аналогічних заводів.