12 квітня Кабміну затвердив порядок обстеження та паспортизації будівель, які введені в експлуатацію. Відповідну постанову було подано Мінрегіоном, повідомляє платформа BAU.ua з посиланням на
У постанові визначено єдині механізми обстеження та паспортизації об’єктів нерухомості, які вже експлуатуються. Мета проведення такого обстеження — попередити можливі аварійні ситуації, які виникають на об’єктах, що експлуатуються протягом тривалого часу (понад 50 років) без обстеження технічного стану.
Процедура передбачає проведення оцінки технічного стану будівлі та здійснення необхідних заходів з метою усунення виявлених відхилень.
Обстеження проводитимуть спеціалісти, які отримали відповідний кваліфікаційний сертифікат. За результатами звіту про обстеження протягом одного місяця видається паспорт відповідного об’єкта.
Читайте також: У першому читанні проголосовано за ЗП № 5587, що дозволить Україні покращити позиції у загальному рейтингу Doing Business на два пункти
За інформацією Мінрегіону, у проекті порядку передбачена відповідальність власника чи управителя за організацію здійснення обстеження будівлі.
На даний момент сформовано перелік об’єктів, обстеження яких буде проведено першочергово: навчальні заклади, закладів культури, фізичної культури і спорту, лікарні, поліклініки, адмінбудівлі та об’єкти інфраструктури.
Як повідомляла платформа BAU.ua, на проведення термомодернізації житлового сектору України (100 тис. багатоквартирних будинків і 6,5 млн приватних) необхідно щонайменше 50 млрд $.
Мінрегіон визначив рівень заробітної плати у сфері проведення кошторисних розрахунків на 2017 рік.