Офіс ефективного регулювання BRDO проаналізував чинні нормативи у сфері будівельних металевих конструкцій і видав Зелену Книгу «Будівельні металеві конструкції і частини конструкцій», у якій запропонував низку рішень для підвищення ефективності регулювання цього ринку та стимулювання власного виробництва металоконструкцій для будівництва, повідомляє BAU.ua.
За інформацією BRDO, сьогодні у сфері виробництва металоконструкцій задіяно приблизно 830 підприємств, які щороку виробляють продукції на понад 6 млрд грн. Разом з тим Україна витрачає 1 млрд грн на придбання металоконструкцій, які могли б вироблятись вітчизняними підприємствами, тоді як 80% українського металу експортується у якості сировина, а лише 20% припадає на виробництво будівельних металоконструкцій.
У BRDO зазначають, що Україна має потужний потенціал зростання ринку металоконструкцій: є і надлишок сировини (тільки необробленої сталі після внутрішнього споживання є понад 500%), і виробничий потенціал, і зручне географічне розташування країни у відповідності до можливих ринків збуту.
Читайте також: В Україні почнуть перевіряти технічний стан старих будинків — Уряд запровадив відповідну процедуру
Зараз розвиток цього напрямку гальмується через застаріле регуляторне поле на всіх етапах — від сертифікації до ліцензування. На думку експертів Офісу, вирішення проблем у площині регулювання та гармонізація українського законодавства з європейським дозволить вийти на ринок новим гравцям, збільшить кількість робочих місць, сприятиме зростанню обсягів висотного та промислового будівництва та відкриє доступ новим технологіям.