На відкритому комітеті з вогнезахисту сталевих конструкцій, який відбувся наприкінці серпня, фахівці Українського центру сталевого будівництва (УЦСБ) продемонстрували ефективність диференційованого підходу до розрахунку товщини вогнезахисних покриттів на прикладі розрахунку двоповерхової будівлі, повідомляє платформа BAU.ua з посиланням на УЦСБ.
Експерти розрахували критичну температуру несучої сталевої конструкції двоповерхової будівлі II ступеня вогнестійкості з металлоємістью 3400 т. Розрахунок проводився відповідно до ДСТУ-Н Б В.2.6-211:2016 і показав економію вогнезахисних матеріалів від 26% до 37%.
За словами керівника комітету з вогнезахисту УЦСБ Костянтина Калафата, новий ДСТУ-Н Б В.2.6-211:2016, який набув чинності 1 квітня 2017 року, дозволяє розраховувати як вогнестійкість незахищених і захищених сталевих елементів, так і їх критичні температури, які впливають на товщину вогнезахисних покриттів.
«Розрахунок критичної температури сталевих конструкцій здійснюється інженером-конструктором, який проектує креслення металевих конструкцій і видає вихідні дані для подальшого проектування вогнезахисту», — зазначив керівник УЦСБ.
Читайте також: Опубліковано Каталог учасників українського ринку сталевого будівництва 2016-2017
За даними УЦСБ, обсяг ринку вогнезахисних матеріалів для сталевих конструкцій в Україні у 2016 році склав 300 т (вогнезахисні фарби) і 200 т (вогнезахисні штукатурки). Ключовими проблемами ринку названі фальсифікат, підроблені результати сертифікаційних випробувань та недоброякісна робота компаній-«ліцензіатів».