Більшість українців не влаштовують наявні житлові умови і за нагоди вони готові їх покращити. Відповідне опитування провів на офіційній сторінці у Facebook заступник міністра регіонального розвитку, будівництва та ЖКГ України Лев Парцхаладзе. Понад 80% опитуваних не задоволені наявними житловими умовами і готові їх змінити.
«Опитування показало, що 80% тих, хто проголосував, хочуть змінити свої житлові умови — придбати власне житло замість орендованого, замінити однокімнатну квартиру на більшу за площею, переїхати від батьків або поміняти „хрущовку“ на новобудову», — написав у своєму блозі на LB.ua Лев Парцхаладхе.
За статистикою приблизно 50% населення в Україні живе у перенаселеному житлі. У середньому на одного українця припадає 23,3 м² житла. Для порівняння, у Німеччині цей показник становить 41 м², у Великобританії — 44 м².
Житловий фонд в Україні налічує 990 млн м2, половина з нього є застарілим.
«З урахуванням заміни застарілого житла на якісне та з огляду на європейські тенденції будівництва за кількістю квадратних метрів на людину, в Україні потрібно побудувати ще мінімум 1 млрд квадратних метрів нового житла», — зазначив Парцхаладзе.
Читайте також: ЖКХ Украины Лев Парцхаладзе. Более 80% опрошенных не удовлетворены имеющимися жилищными условиями и готовы их изменить.
«Опрос показал, что 80% проголосовавших хотят изменить свои жилищные условия — приобрести собственное жилье вместо арендованного, заменить однокомнатную квартиру на большую по площади, переехать от родителей или поменять „хрущевку“ на новостройку», — написал в своем блоге на LB.ua Лев Парцхаладхе.
По статистике примерно 50% населения в Украине живет в перенаселенном жилье. В среднем на одного украинца приходится 23,3 м² жилья. Для сравнения, в Германии этот показатель составляет 41 м², в Великобритании — 44 м².
Жилой фонд в Украине насчитывает 990 млн м2, половина из него — устаревшее.
«С учетом замены устаревшего жилья на качественное и учитывая европейские тенденции строительства по количеству квадратных метров на человека, в Украине нужно построить еще минимум 1 млрд квадратных метров нового жилья», — отметил Парцхаладзе.
Читайте также: Минрегион инициировал разработку законопроекта о реконструкции устаревшего жилья
Для формирования реального спроса на приобретение жилья должны вырасти реальные доходы граждан, заработать механизмы ипотечного кредитования. Государство должно выполнять социальную функцию и обеспечивать население доступным жильем. Действенными механизмами Лев Парцхаладзе видит лизинговое жилье, которое может увеличить реальный, а не отложенный спрос на квартиры, урегулирование рынка арендного жилья и введение механизмов государственной аренды.