Новий закон «Про житлово-комунальні послуги» прийнятий Верховною Радою дозволяє власникам квартир встановлювати автономки
Розуміємо, зима закінчилася, опалювальний сезон нарешті минув і можна видихнути з полегшенням. Але готуй сани влітку і наступна зима з питанням опалення буде приємною. Опалювальний сезон 2017/2018 у Кропивницькому видався непростим. «Кіровоградгаз» двічі відключав подачу блакитного палива теплогенеруючим компаніям, залишаючи без тепла майже половину міста. Пориви зношених та застарілих тепломереж відбувалися щонайменше 11 разів, і кожного разу знаходилося нове слабке місце. Доки ремонтні служби займалися ліквідацією аварій, загалом без тепла залишалося 775 будинків, 17 дитячих садочків, 13 закладів освіти, 8 закладів охорони здоров’я, пожежне депо, військове містечко. Дуже шкода, що в цих умовах страждають люди, які стали заручниками ненадійної опалювальної системи. Про якість тепла та ціну й годі щось казати! Власникам середньостатистичної двокімнатної квартири доводилося викладати майже 2400 гривень у найхолодніші місяці, отримуючи ледве теплі батареї, сирість та плісняву від постійних перепадів температури.
Та у нас гарні новини для тих, хто після цієї зими остаточно вирішив від’єднуватися від мереж централізованого опалення: 9 листопада 2017 року Верховна Рада прийняла нову версію Закону Про житлово-комунальні послуги, який дозволяє це зробити. Головною ж умовою є певна кількість квартир у будинку, які вже відмовилися від міського опалення та постачання гарячої води. Введення в дію цього Закону відбудеться 10 червня 2018.
«У багатоквартирних будинках, у яких на день набрання чинності цим Законом не менш як половина квартир та нежитлових приміщень відокремлена (відключена) від мереж централізованого опалення та централізованого постачання гарячої води, власники квартир та нежитлових приміщень, приєднаних до таких мереж, не зобов’язані, але мають право виключно за власним рішенням у встановленому порядку відокремити (відключити) від них свою квартиру чи нежитлове приміщення та влаштувати систему індивідуального теплопостачання (опалення та/або гарячого водопостачання) у такій квартирі чи нежитловому приміщенні», говориться у тексті закону.
«Як альтернативу центральному опаленню мешканці міста можуть обрати різні системи індивідуального опалення. Але за одинадцять років роботи у цій сфері ми переконалися, що майбутнє саме за електричним енергозберігаючим опаленням. У перевагах використання надійної, економної, ефективної системи обігріву UDEN-S пересвідчилися й тисячі українців. Зимуючи у теплих домівках, офісах, школах, дитячих садках люди залишають нам добрі та позитивні відгуки.
Дуже хочемо, щоб наступний опалювальний сезон українці провели у комфорті та затишку», коментує виробник енергозберігаючих обігрівачів UDEN-S.