Мінрегіон розробляє новий ЗП «Про комплексну реконструкцію кварталів (мікрорайонів) застарілого житлового фонду», яким пропонується запровадити можливість реконструкції застарілого житла без прив’язки до поверховості будинків. Зараз реконструкція можлива у будинках до 5 поверхів.
Законопроект містить такі нововведення:
- запроваджує можливість реконструкції застарілого житла різної поверховості
- визначає замовниками проектів реконструкції виконавчі органи сільських, селищних та міськрад
- розширює перелік можливих джерел фінансування проектів
- визначає алгоритм прийняття рішення щодо реконструкції або знесення
- удосконалює процедуру видачі компенсації власникам застарілого житла
- передбачає різні можливі варіанти відселення жителів під час реконструкції, максимальну відстань, на яку відбуватиметься відселення тощо.
Новий законопроект буде спрямований на погодження центральними органами виконавчої влади і далі переданий до Кабміну.
Читайте також: Мінрегіон зменшив можливість відхилень від ДБН
За словами заступника Міністра регіонального розвитку, будівництва та ЖКГ Лева Парцхаладзе, зараз застарілим житловим фондом вважаються будинки у незадовільному технічному стані (конструкції зносилися на понад 60%), які мають максимум 5 поверхів. Однак в Україні є застаріле житло і більшої поверховості. «Тому ми розширюємо перелік об’єктів, які можуть реконструюватися, і в новому законопроекті прописуємо, що реконструкції підлягають будинки різної поверховості та інші об’єкти
За даними Мінрегіону, сьогодні в Україні близько 1 млрд м2 житла, майже 70–80% з якого є застарілим. Приблизно 75 млн м2 житла знаходиться в аварійному стані.