Держенергоефективності презентувало законодавчі зміни для енергетичної утилізації сміття в Україні. Про них під час виступу на Waste Forum Kyiv 2019 у Києві повідомив Голова Держенергоефективності Сергій Савчук.
Світова практика засвідчує, що сміття можна використовувати для вирішення енергетичних та екологічних питань громад. Однак галузь виробництва енергії із сміття потребує суттєвих інвестицій й відповідної законодавчої бази.
Зараз підготовлені законодавчі зміни, які передбачають:
- Адміністрування у сфері відходів — налагодити системи адміністрування на муніципальному рівні, розширити повноваження місцевих органів самоврядування, надати гарантії інвесторам щодо постійного постачання певних обсягів сміття на переробку, запровадити довгострокові договори, створити систему стимулів для залучення приватного капіталу у сферу.
- Врегулювання питання використання палива, виробленого з відходів (RDF/SRF) — визначити правовий статус палива з побутових відходів, законодавчо закріпити систему екологічних вимог до підприємств сміттєпереробної галузі, встановити правила тарифоутворення для послуг з енергетичної утилізації відходів (gate fee).
- Посилити відповідальність за захоронення відходів на несанкціонованих звалищах.
Читайте також: За два роки внесено понад 600 змін у ДБНи
За прогнозами Держенергоефективності, впровадження цих змін дозволить переробляти 50% твердих побутових відходів та скоротити обсяг їх захоронення до 30%, як це передбачено Національною стратегією управління відходами до 2030 року.